Kurşunsuz Lehim Curuf Fiyatları

Metallerin Alaşımı- Lehimleme

Lehim dendiğinde hafif metallerin alaşımı ile oluşturulan bir karışım akla geliyor. Hafif metaller eritildikten sonra diğer metallerin birleştirme veya üretimin uygulama çeşidine göre farklılık gösterir. Bu uygulamaya ise lehimleme denir. Lehimleme uygulaması Lehim tabancasıyla yapılan bir uygulamadır. Birçok sektörde de kullanılır.

Cüruf ise lehim uygulamasından sora arda kalan metallerin adıdır. Hafif metallerdir. Bazı üretimlerde metal alaşım çeşidi ayrı ayrı belirlenir. Bazılarında kurşun, kalay veya bakır kullanılmaz. Yerine geçecek başka hafif bir metal kullanılır. Farklı alaşımlarda ve formlarda hazırlanan lehim cürufu geri dönüşüm fabrikalarında hammadde haline getirilip tekrar piyasaya sürülür. Böylece sürdürülebilirlik sağlanmaktadır.

Kurşunsuz lehim cürufları, kalaysız lehim cürufları da tedarik edilmesi mümkün olabilmektedir. Kurşunsuz lehim cüruf fiyatları genel anlamda uygunluk göstermektedir. Kilo ile gramajı ve kalitesine göre satışları değişiklik gösterebilir. Üretimin çeşidine göre kurşun içeren lehim cürufu da mevcuttur. Birçok sektörde kullanılan bu malzemeler kaliteden kaliteye oldukça farklılık gösterir. Tedarikte de kolaylık sağlanabilmektedir.


Kaynak: http://www.lehimcurufu.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.