Post Image

Lehim, üretimde birçok alanda kullanılmaktadır. Lehim bir alaşımdır ve metalden daha düşük bir sıcaklıkta eriyen bir maddedir. Lehim aynı zamanda iki metal parçasını birleştirme işlemi yaparken de kullanılır. Bahsedildiği üzere diğer metallerden daha düşük bir erime sıcaklığına sahip olması eritilerek iki metali birleştirmeye yarar.

Genelde yumuşak metaller kullanılır bunlar; kurşun ve kalay alaşımıdır. Kurşun ve kalay da tek başına düşünüldüğünde hafif yumuşak metallerdir. Aynı zamanda sadece parçaları birleştirmek için değil parçaların arasını doldurma işlemi için de kullanılır.

Cüruf ise tam anlamıyla saf olmayan bileşik ya da alaşım metallerin eridiği zaman yüzeyde hafif metal tabakası oluşturur. Lehimleme işlemi de gerçekleşen bu cürufa lehim cürufu adı verilir.

Kısaca hafif veya yumuşak metallerin havayla temas ettikten sonra oksitlenmesiyle oluşur. Oksitlenme bir nevi halk arasında küf olarak da bilindiğinden, metal küfü de denilebilir. Peki, Lehim Cürufu Bertarafı Nasıl Yapılır derseniz geri dönüşüm firmalarınca toplanır, tekrardan hammadde haline getirilerek bertaraf edilir.

Bizi aramanız yeterlidir.

Kaynak: http://www.lehimcurufu.com © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir